27 Czerwiec 2012

Dekoracje ogrodowe

Autor: admin. Kategorie: Projektowanie ogrodów .

Założenie ogrodu nie jest łatwym przedsięwzięciem, zwłaszcza wtedy, gdy nie stać nas na wynajęcie firmy, która zagospodarowałaby nam ogród. Może się też zdarzyć, że po skończonych pracach nie będziemy zadowoleni z efektu. Aby uratować, to co stworzyliśmy warto skorzystać z dekoracji do ogrodu. Takie dodatki mogą zmienić cały ogród i to, co jeszcze uważaliśmy za nieudane, może stać się pięknym miejscem, w którym znajdziemy spokój i wytchnienie po pracy.

Dekoracji ogrodowych jest bardzo dużo. Można wykorzystać te, które są w sprzedaży lub posłużyć się tymi, które znajdziemy u znajomych, na złomowisku albo we własnym gospodarstwie. Dekoracje musza być spójne z otoczeniem, które stworzyliśmy w ogrodzie. Najlepiej jest wybierać te, które są wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ unikniemy sztuczności. W umieszczaniu dodatków należy zachować umiar.

Ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z rękodzieła lokalnych artystów. Jako dekoracje można wykorzystać rzeźby, figury, dzbanki.

Przedstawione propozycje dotyczą aranżacji stałych. Można także wprowadzić zmiany w kąciku wypoczynkowym. W takim miejscu będzie się przyjemnie wypoczywało. Trzeba pomyśleć, jak pozbyć się much. Pojawią się one na pewno, zwłaszcza wtedy gdy wystawione jest jedzenie, które trzeba niestety przykryć, ale można to zrobić dekoracyjnymi misami.

Miejsce wypoczynkowe można doświetlić świecami. Wieczorem ich blask może nas chronić przed komarami, zwłaszcza wtedy, gdy będą to świece, które mają je odstraszać.

Obrus, aby nam nie uciekał za każdym podmuchem wiatru, można udekorować na rogach ciężkimi kryształkami. Takie obciążniki zabezpieczą nasze nakrycie stołu, które uatrakcyjni nasze miejsce do spędzania wolnego czasu.

Dekoracją ogrodu mogą także być huśtawki, zjeżdżalnie dla dzieci, piaskownica. Taki kącik zabaw też jest bardzo ważny, zwłaszcza wtedy gdy mamy dzieci. Warto takie miejsce przygotować, ponieważ dzieci będą miały swój plac, z którego będą z chęcią korzystały w wolnej chwili. 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Skopiuj to hasło *

* Wklej hasło tutaj *