14 Marzec 2012

Huśtawki ogrodowe drewniane – metalowe (porównanie)

Autor: admin. Kategorie: Dzieci w ogrodzie; Hustawki .

Urządzenie w naszym ogrodzie mini placu zabaw to doskonały sposób, by skłonić dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu i wygonić sprzed komputera lub telewizora. Obowiązkowy element takiego ogrodowego placu zabaw to huśtawka, z której chętnie skorzystają najmłodsi, a również ci – starsi. Huśtawka ogrodowa jest wspaniałym powrotem do czasów dzieciństwa. W letnie dni poprawia nastrój i sprawia, że czujemy wiatr we włosach.

Przy wyborze ogrodowej huśtawki powinniśmy kierować się przede wszystkim: jakością materiałów, z których została wykonana i bezpieczeństwem. Huśtawka musi być stabilna, powinna posiadać wygodną ławeczkę oraz najlepiej zapięcie, gdy ma służyć najmłodszym dzieciom.

Huśtawki ogrodowe mogą nawiązywać do stylu naszego ogrodu, ale w przypadku placu zabaw nie musimy aż tak sztywno trzymać się zasad komponowania i wpasowywania poszczególnych elementów. Huśtawki w jasnych, słonecznych barwach i o wymyślnych kształtach na pewno ucieszą najmłodszych.

Drewniane huśtawki ogrodowe pięknie komponują się z tarasem w zabudowie drewnianej i np. z altanką ogrodową. Mają nieco bardziej swojski charakter i dostępne są w wielu wzorach i odmianach. Nawiązują do stylu wiejskiego, góralskiego, country, folkowego. Wybierać możemy gotowe modele lub zamówić wykonanie huśtawki u miejscowego stolarza, który uwzględni nasze życzenia. Wymagają one impregnowania za pomocą specjalnych preparatów i nakładania oleju. Są podatne na zawilgocenie i próchnienie.

Bardzo popularne i stosunkowo niedrogie są huśtawki wykonane z metalu lub jeszcze lżejszego aluminium. Występują praktycznie w dowolnej kolorystyce: od uniwersalnej czerni, grafitu aż po zieleń i morski niebieski czy nawet różowy. Pokryte są najczęściej poliestrową farbą i proszkowanym lakierem, co sprawia, że kolory są żywe, intensywne i trwałe. Osoby, które chcą skryć się przed słońcem, mogą zakupić modele z baldachimem. Jeśli wykonany on jest z nieprzemakalnej tkaniny, to ochroni nas również przed letnim deszczem. Siedziska uszyte są z wygodnej siatki lub miękkiej gąbki. Huśtawki metalowe są lżejsze, nie wymagają wielu prac konserwujących i mają mniej twarde ławeczki. 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Skopiuj to hasło *

* Wklej hasło tutaj *