22 Luty 2012

Jak wybrać parasol ogrodowy?

Autor: admin. Kategorie: Parasole ogrodowe; Wyposażenie ogrodowe .

Przy wyborze parasola ogrodowego najczęściej kierujemy się jego kolorystyką. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne elementy, zwłaszcza na jakość wykonania oraz cel, z jakim będzie on użytkowany.

Choć parasol ogrodowy wydaje się dość prostym produktem, w praktyce okazuje się, że może mieć różnorodne zastosowania. Można go używać jako ochrony przed słońcem podczas opalania na leżaku, prowizorycznego zadaszenia przy stole lub ukrycia się przed promieniami na tarasie. Wybór parasola powinien więc przede wszystkim być uwarunkowany jego funkcjonalnościami i parametrami technicznymi, choć na pierwsze miejsce wśród większości osób i tak wybija się jego styl i kolorystyka.

Z tego względu parasole powinny przede wszystkim nawiązywać do aranżacji ogrodu. Idealnie jest, gdy kolory na parasolu pokrywają się z barwami rosnących w ogrodzie kwiatów. Nie zawsze jednak da się dobrać je w ten sposób – wtedy należy zdecydować się na neutralną i uniwersalną kolorystykę. Ważne, aby była ona jak najjaśniejsza, aby skutecznie odbijać światło i nie prowadzić do nagrzewania się. Parasole ogrodowe nie wyglądają najlepiej, jeśli są zbyt „pstrokate” i wielokolorowe. Najbezpieczniej jest więc wybrać jednolite lub w dwukolorowe pionowe pasy.

W zależności od tego, w jaki sposób będzie użytkowany parasol w ogrodzie, należy sprawdzić jego wagę. Jeśli będzie nam służył jako ochrona podczas opalania się i relaksu w letnie dni, powinniśmy wybrać lekkie modele – łatwe do przenoszenia w dowolne miejsce. Jeśli zaś wiemy, że będzie on na stale umiejscowiony, na przykład przy ogrodowym stole, zainwestujmy w parasol stabilniejszy i cięższy lub w zestawie z bazą, którą obciąża się poprzez wypełnienie wodą.

Postęp technologiczny odbija się również w tego typu produktach. Osoby o zasobniejszych portfelach mogą na przykład pokusić się o nabycie parasole pochłaniające energię słoneczną. Dzięki wyposażeniu w panele solarne mogą one nawet wytwarzać prąd. Nie musimy więc już martwić się, że w czasie błogiego popołudnia w ogrodzie padnie nam telefon lub laptop.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Skopiuj to hasło *

* Wklej hasło tutaj *