13 Marzec 2012

Tunele foliowe

Autor: admin. Kategorie: Tunele ogrodowe .

Tunele foliowe to proste rozwiązanie, które chroni nasze rośliny prze trudnymi warunkami pogodowymi, jak np.: przymrozki, ulewne deszcze lub zbytnie nasłonecznienie. Wydłużają one dodatkowo okres uprawy roślin i pozwalają na posadzenie wyjątkowo delikatnych gatunków roślin. Tunele foliowe mogą służyć do uprawy kwiatów np. tulipanów lub krzewów owocowych np. pomidory.

Tunele foliowe to właściwie taki prosty model szklarni. Tunele foliowe mogą być wykorzystywane w przydomowych ogródkach, przez szkółki leśne oraz rolników. Dobrze wykonany i odporny tunel foliowy stanowi doskonałą izolację. Rośliny kiełkują znacznie szybciej niż w warunkach naturalnych i są chronione przed zniszczeniami. W tunelach foliowych łatwiej jest stworzyć unikalny mikroklimat, który zapewni harmonijny wzrost roślin.

Tunele są lekkie i zajmują zazwyczaj mniej miejsca niż szklarnia foliowa. Wykonane są z odpornej folii polietylenowej. Łatwe je zamontować, a w razie potrzeby zdemontować i umieścić w innym miejscu w ogrodzie. Jeśli nasz ogród nie nawiedzi naprawdę mocna wichura czy trąba powietrzna, powinny nam służyć przez długie lata.

W nowoczesnych tunelach możemy uzyskać temperaturę do 40°C. Posiadają one również drzwiczki i otwory, które umożliwiają system regulacji przepływu powietrza i temperatury.

Tunele foliowe występują w różnych wymiarach. Gabaryty musimy ustalić sami. Najkrótsze tunele mogą mieć już około 2 m, najdłuższe kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt metrów. Najlepiej zakupić tunel o solidnej metalowe konstrukcji, składający się z metalowych rurek, zabezpieczonych i ocynkowanych oraz folii polietylenowej. Lżejsze modele wykonane są z rur PCV. Tradycyjny tunel przypomina namiot, na przodzie i tyle znajdują się uchylne drzwiczki. Dłuższe tunele mogą być również dodatkowo wyposażone w system bocznych otworów. Ułatwiających dotarcie do roślin.

Cena tunelu ogrodowego zależy głównie od jego wymiarów. Za dobry tunel ogrodowy zapłacimy od 500 do 1500 zł.

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Skopiuj to hasło *

* Wklej hasło tutaj *