10 Sierpień 2012

Jaka kosiarka do trawy?

Autor: admin. Kategorie: Prace w ogrodzie .

Każdemu właścicielowi trawnika marzy się idealny trawnik z piękną, zieloną trawą. Aby marzenie stało się rzeczywistością niestety trzeba trochę nad nim popracować i poświęcić sporo czasu. Aby ten właśnie czas zminimalizować tyle, ile się da, można skorzystać z narzędzi, które pomogą nam w pracach trawnikowych. Można wybrać narzędzia ręczne lub mechaniczne. Sposób pierwszy będzie od nas wymagał dużo więcej wysiłku, natomiast te mechaniczne będą wykorzystywały do pracy prąd lub paliwo. Odpowiedź się sama nasuwa. Najkorzystniejsze będą te drugie, jednak ich zakup nie będzie należał do najtańszych, ale warto zainwestować, tym bardziej, że nie jest to wydatek jednorazowy, ale taki, który będzie nam służył przez kilka lat.

Trawnik trzeba systematycznie kosić, więc będziemy potrzebowali kosiarki. Mamy do wyboru elektryczną lub spalinową. Na która się zdecydować? To już zależy od wielkości trawnika i naszych upodobań. Jeśli mamy mały trawnik, możemy korzystać z kosiarki elektrycznej. Natomiast trawnik większy, który ma powyżej 500 m2, wygodniej jest kosić kosiarką spalinową.

Kosiarka elektryczna ma swoje zalety. Cicho pracuje, jest lekka i niedużo kosztuje, jednak do koszenia trawy potrzebne jest podłączenie do prądu.

Kosiarka spalinowa może być z napędem lub bez. Ta pierwsza sprawdzi się na trawniku, który został założony na terenie pochyłym i pagórkowatym. Kosiarka spalinowa trochę więcej waży niż elektryczna, więc napęd będzie przydatny.

Jeśli jesteśmy właścicielami trawnika, który ma pełno zakamarków, posadzonych jest dużo krzew i drzew, będziemy potrzebowali podkaszarki elektrycznej lub kosy spalinowej. Te narzędzia są potrzebne, ponieważ nie do wszystkich miejsc kosiarka jest w stanie dotrzeć. Trawnik z takimi poomijanymi i nieskoszonymi miejscami wygląda nie najlepiej.

Zakup urządzeń do pielęgnacji trawnika ułatwia nam pracę. Nie musimy angażować tyle siły fizycznej. Na nas spoczywa tylko kierowanie urządzeniami i ich obsługa. A to raczej nie należy do trudnych czynności. 

Share and Enjoy

  • Facebook
  • Twitter
  • Delicious
  • Digg
  • StumbleUpon
  • Add to favorites
  • Email
  • RSS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

* Skopiuj to hasło *

* Wklej hasło tutaj *